Çılgın Sayısal Loto Bilgilendirme

Çılgın Sayısal Loto Süper Star oynamak Kaç TL ?

Loto kuponu üzerinde olan bölümlere kolon denir ve her kolon için ayrı ayrı ücret ödenir.Çılgın sayısal loto’da 1 kolon ücreti 3 TL dir.

Çılgın Sayısal Loto Nasıl Oynanır?

Çılgın sayısal loto kuponu üzerinde A-B-C-D diye isimlendirilmiş bölümlere Kolon denir ve bu kolon bölümlerinde 1 den 90 a kadar sayılar vardır.Çılgın sayısal loto kupon resimlerini görmek için tıklayınız. Örnek: Çılgın sayısal loto da 1 kolon oynamayı örnek verelim : Sayısal Loto kuponu üzerinde A kolonunda 90 sayıdan 6 tane sayı seçin loto kuponunda başka hiçbir yeri işaretlemeyin,loto kuponunda sadece A kolonunu doldurduğunuz için 3 TL ücret ödersiniz ve çılgın sayısal loto çekilişi için 1 kolon oynamış olursunuz.

Çılgın Sayisal Loto Sonuçları Sorgulama Nasıl Yapılır?

Çılgın sayısal loto kuponunda seçtiğiniz 6 tane sayı ve süperstar sayısı ile ikramiye kazanıldı mı acaba kontrolü nasıl yapılır? Çılgın sayısal loto’da en büyük ikramiye 6 sayıyı bilene verilir.Çılgın sayısal loto’da yapılan çekilişte belirlenen sayılar şu sıralamadadır; ilk önce 6 tane sayı çekilir sonra joker sayısı çekilir daha sonrada süperstar sayısı çekilir.Yani Sayı - sayı - sayı - sayı - sayı - sayı + joker sayı + süperstar sayı

Seçtiğiniz 6 sayıdan 6 tanesi de çekilişte çekilen 6 sayı ile aynı ise büyük ikramiye kazanılır.
Seçtiğiniz 6 sayıdan 5 tanesi çekilişte çekilen 6 sayı içinde varsa 5 bilen ikramiye kazanılır.
Seçtiğiniz 6 sayıdan 4 tanesi çekilişte çekilen 6 sayı içinde varsa 4 bilen ikramiye kazanılır.
Seçtiğiniz 6 sayıdan 3 tanesi çekilişte çekilen 6 sayı içinde varsa 3 bilen ikramiye kazanılır.
Seçtiğiniz 6 sayıdan 2 tanesi çekilişte çekilen 6 sayı içinde varsa 2 bilen ikramiye kazanılır.
Süperstar İle Kazanılan İkramiye Bilgileri Aşağıdaki Gibidir.

Seçtiğiniz 6 sayıdan 6 sını bildiniz ve süper star sayısını bildiniz.6 sayı bilen ikramiyesi ve +artı olarak 5.000.000 TL kazanırsınız.

Seçtiğiniz 6 sayıdan 5 sayı bildiniz +artı Joker sayısını bildiniz ve süper star sayısını bildiniz.5+1 sayı bilen ikramiyesi ve +artı olarak 2.500.000 TL kazanırsınız.

Seçtiğiniz 6 sayıdan 5 sayı bildiniz ve süper star sayısını bildiniz.5 sayı bilen ikramiyesi ve +artı olarak dört bilen ikramiye tutarının 10 katını kazanırsınız.

Seçtiğiniz 6 sayıdan 4 sayı bildiniz ve süper star sayısını bildiniz.4 sayı bilen ikramiyesi ve +artı olarak dört bilen ikramiye tutarının 50 katını kazanırsınız.

Seçtiğiniz 6 sayıdan 3 sayı bildiniz ve süper star sayısını bildiniz.3 sayı bilen ikramiyesi ve +artı olarak üç bilen ikramiye tutarının 100 katını kazanırsınız.

Seçtiğiniz 6 sayıdan 2 sayı bildiniz ve süper star sayısını bildiniz.2 sayı bilen ikramiyesi +200 TL kazanırsınız.

Seçtiğiniz 6 sayıdan 1 sayı bildiniz ve süper star sayısını bildiniz 20 TL kazanırsınız.

Seçtiğiniz 6 sayıdan hiç sayı bilmediniz ama süper star sayısını bildiniz 10 TL kazanırsınız.

Çılgın Sayısal Loto Büyük İkramiye Çıktı Mı?

Loto çekilişleri yapıldığında büyük ikramiyenin birisi tarafından kazanıldı mı bilgisi en çok merak edilenler arasında olur.Son yapılan çekilişte çılgın sayısal loto büyük ikramiyesi kaç TL ve birisi tarafından kazanıldı mı bilgisi için buraya tıklayınız.

Çılgın Sayısal Loto Kuponu

Çılgın sayısal loto için kupon görünümü ekim 2021 itibari ile yeni dizayn ile kullanıma sunuldu.Çılgın sayısal loto kuponlarının görünümünün değiştirilmesinin sebebi süperstar oyununun oynanmaya başlamasıdır. Yeni loto kuponlarını görmek için buraya tıklayınız.

Superstar Loto Sonuçları

Süperstar loto sonucu sayısal loto sonuçları ile beraber açıklanır.Sayısal loto pazartesi – Çarşamba – cumartesi günleri saat 21:30 düzenlenir ve sonuçlar kamuoyuna açıklanır açıklanmaz websitemiz de yayınlanır.Süperstar loto sonuçları sayfasına gitmek için tıklayınız.

Çılgın Sayısal Lotoda Kaç Sayı Var?

03 Ağustos 2020 itibari ile sayısal loto isminin önüne “çılgın” sıfatı eklendi ve çekilişte kullanılan sayı 90 sayıya çıkarıldı.Ayrıca sayısal loto çekilişinde çekilen 6 sayıdan sonra birde joker isimli sayı çekilmeye başlandı.Sayısal loto joker sayısı diye adlandırılır.Sayısal loto’da 90 sayı ne zaman kullanılmaya başlandı ve joker sayısı ne zaman çekilmeye başlandı bilgileri bu şekildedir.

Çılgın Sayısal Loto Kaç Para?

Ağustos 2020 itibari ile çılgın sayısal loto’da 1 kolon oynama ücreti 3 TL dir.

Superstar Loto Kaç Tl

Ekim 2021 itibari ile oynanmaya sunulan sayısal loto süperstar loto oyun fiyatı 1,5 TL dir.

Sayısal Loto Joker Ve Süperstar Nedir?

Çılgın sayısal loto joker için bir sayı seçilmez.Sayısal loto çekilişinde 1 tane joker sayısı çekilir ve bu joker sayısı ile 5+1 ikramiyesi kazanma kategorisi getirilmiştir.Sayısal loto süperstar oyunu 1 kolon oynandığı zaman yanına süperstar sayısı seçilmesi şeklinde oynanabilen bir oyundur.Sadece süperstar sayısı seçip oynayamazsınız.Süperstar 1 kolon oynandığı zaman oynanabilen bir oyundur.Süperstar seçeneği ekstra ikramiye kazanılmasını sağlayan bir seçenektir.

Örnek: sayısal loto için seçtiğiniz 6 sayıdan 3 tane sayıyı bildiniz ve kazandığınız ikramiye tutarı diyelimki 100 TL olsun ve eğer seçtiğiniz süperstar sayısını da bilirseniz kazandığınız 100 TL nin 100 katını daha ek olarak kazanırsınız yani 3 sayı bilen ikramiyesi 100 TL artı 100 TL nin 100 katı 100x100=10.000 TL kazanırsınız.Toplamda 10.100 TL ikramiye kazanmış olursunuz. Süperstar seçeneğinin ek olarak ikramiye kazandirma detay bilgilerini okumak için tıklayınız.

Sayısal Loto Süperstar Nasıl Oynanır ?

Sayısal loto için oynayacağınız 1 kolon yanına ek olarak süperstar oynamak için getirilmiş bir oyundur.Yani sayısal loto için 6 sayı seçiyorsunuz ve eğer oynamak istiyorsanız yanına ek olarak süperstar sayı seçme bölümünden bir tane de sayı seçiyorsunuz.Süperstar oyunu için ek olarak 1,5 TL daha ödeme yaparsınız.Süperstar oyunu tek başına oynanabilen bir oyun değildir. Sayısal loto süperstar oyunu nasıl oynanır resimli anlatım için tıklayınız.

Çılgın Sayısal Loto Saat Kaçta Hangi Kanalda?

Loto çekilişleri artık internetten ve TV den canlı yayınlanıyor.Çılgın sayısal loto çekilişi canlı olarak saat 21:30 itibari ile resmi internet web sitesinden buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Çılgın Sayısal Loto Tüm Çekiliş Sonuçları

Türkiye’nin ilk loto çekilişi sayısal loto’dur 1996 yılında oynanmaya başlanmıştır.1996 yıl itibari ile düzenlenen tüm loto çekiliş sonuçları web sitemizde yıl yıl liste halinde bulunmaktadır.Çılgın sayısal loto tüm çekiliş sonuçları sayfasına gitmek için buraya tıklayın.

Sayısal Loto Bütün İhtimaller

Sayısal loto çekilişinde kullanılan sayı adedi 1’den 90 sayısına kadardır ve in büyük ikramiyeyi kazananı belirlemek için 90 sayıdan 6 tane sayı seçilir.Dolayısı ile de 90 sayının bütün ihtimallerini hesaplamak için bütün sayıların altışarlı şekilde bütün ihtimallerini hesaplamak gerekir. 90 sayının altışarlı sayı grubu şekilde bütün ihtimalleri 622.614.630 dur.

Seçtiğiniz bazı sayıların bütün ihtimallerini hesaplamak için Number Program İsimli mobil uygulamayı kullanabilirsiniz.Google play den indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.